Stef Nagel

Scapino X RIDCC X Cinedans

Origin
do 3 apr 20:15 - 22:30
3 apr
20:15 - 22:30
  • 3 apr
    20:15 - 22:30
    GROTE ZAAL
  • Ticketkosten bedragen €1,- per ticket tot maximaal €6,- per bestelling.
    Voor films en lokaal talent geldt €1,- per bestelling. Klik hier voor meer informatie 

Scapino Ballet Rotterdam is eindelijk weer te zien in Oosterhout! 'Origin' is een absurdistische satire en een zoektocht naar hoop in donkere tijden. Deze voorstelling wordt gemaakt door drie opkomende avant-garde dansmakers met een maatschappijkritische blik in hun werk. Na het winnen van ’s werelds grootste dansprijs - de RIDCC XL Production award - maken Sarah Baltzinger & Isaiah Wilson en Olivia Court Mesa nu twee wereldpremières bij Scapino. Beide dansstukken zijn in één programma te zien met twee verbindende dansfilms die zijn gecureerd door Cinedans filmfestival rondom dezelfde thematiek.

Sarah Baltzinger & Isaiah Wilson maken al enige jaren naam met spraakmakende en maatschappelijk geëngageerde stukken. Hun nieuwe choreografie GOATS is een fantasierijke satire op de hedendaagse tijd. Met krachtige beelden, humoristische danstaal en absurdisme geven zij commentaar op bestaande sociale systemen en machtsstructuren. Op speelse wijze dagen zij het publiek uit om de wereld met nieuwe ogen te bekijken.

In The breakable us combineert de Chileens-Israëlische Olivia Court Mesa atletische fysieke kracht met conceptuele diepgang. Court Mesa onderzoekt het idee dat trauma een onlosmakelijk deel is van ons mens-zijn, waaruit we helen en een nieuwe versie van onszelf worden. Trauma als bron voor groei.

Voorafgaand aan deze voorstelling vindt een inleiding plaats. Deze is gratis bij te boeken tijdens je bestelproces.

Onderdeel van